תיקון מזגנים

תיקון מזגנים ותחזוקה שוטפת – מהם הדגשים?

אם להתחיל מהסוף, אז חשוב לציין כי תחזוקה שוטפת מונעת תיקון מזגנים יקרים בעתיד. רגע לפני שמזמינים טכנאי תיקון מזגן, מומלץ וחשוב לעבור על הדגשים הבאים שצוות רוניקור ריכז עבורכם, המשיכו לקרוא.

מתי אנו עשויים להזדקק לתיקון מזגנים?

מזגן, באופן כללי, הוא מכשיר חשמלי לא מאוד מורכב, אבל הוא כן מצריך טכנאים מורשים מסיבות בטיחותיות וטכניות שונות. מזגן עלול להתקלקל עקב מנעד רחב של סיבות, כאשר חלק מהסיבות הנפוצות לתקלות במזגנים יכולות לכלול את 4 הדוגמאות הבאות:

  • בלאי טבעי: ככל שהמזגן ישן יותר, כך הוא צפוי להתקלקל לעיתים קרובות.
  • היעדר תחזוקה: ללא תחזוקה שוטפת, תיקון מזגנים עשוי להידרש לעיתים קרובות יותר.
  • חלקי מזגן סתומים: בין אם מדובר על סתימות בצנרת או בפילטרים, אלו הן סיבות נפוצות לתיקון המערכת.
  • נזילת מים במזגן: נזילות מים נגרמות עקב פילטרים סתומים או סתימה בבריכה ניקוז או חוסר גז.
תיקונים מכל סוג

את מי מזמינים עבור תיקון מזגנים?

המזגן התקלקל, ואתם מתלבטים בין חשמלאי לבין השכן בבניין שיש לו רקע במיזוג אוויר? ובכן, כאשר מזגן מתקלקל, חשוב להזמין טכנאי מזגנים מוסמך לתיקון. הטכנאי יוכל מצד אחד לאבחן את התקלה, אבל מצד שני ולא פחות חשוב, לתקן אותה בצורה בטוחה. לא חשמלאי, לא "מישהו שמבין במזגנים", אלא טכנאי מורשה בלבד. מעבר לסיבות הבטיחותיות שבדבר, חשוב לדעת דבר נוסף – הזמנת איש מקצוע שאינו מורשה מהווה דבר עבירה על החוק. לכן, נושא ההסמכה של הטכנאי הוא הדבר הראשון שיהיה עליכם לבדוק כאשר תזמינו את איש המקצוע אליכם הביתה או למשרד.

רוניקור מתקן מזגן

תיקוני מזגנים נפוצים

תיקוני מזגנים נפוצים עשויים לכלול טיפולים בכל מיני רכיבים שונים, חלקם זולים וחלקם יקרים יותר לתיקון או להחלפה. אלו הן כמה מהדוגמאות הנפוצות:

  • תיקון מנוע לתקלה במזגן: בעודו אחראי על הפעלת המערכת כולה, תקלה במנוע עלולה לגרום לכך שהמזגן לא יפעל, או יפעל לסירוגין.
  • צנרת מזגן: הצנרת אחראית על הזרמת הגז במזגן, ואם היא אינה תקינה, מצב זה עלול להוביל לכך שהמזגן לא יקרר\יחמם.
  • תיקון תרמוסטט מזגן: זהו רכיב אשר אחראי על בקרת הטמפרטורה, בעודו נחשב בין הרכיבים הזולים להחלפה בד"כ.
תיקון-מזגנים-3

לסיכום, כמה מילים על התחזוקה של המיזוג

בסופו של דבר, בין אם אתם צריכים ניקוי מזגן, ניקוי פילטרים של מזגן או תיקון תקלות מורכבות יותר, תחזוקה שוטפת של מזגנים תאפשר לכם לנצל נכון את מערכת מיזוג האוויר שלכם, ישמור על צריכת מזגן נמוכה וסינון לאוויר נקי יותר. במילים אחרות, אחת לתקופה מסוימת, נניח אחת לחצי שנה, מומלץ להזמין טכנאי מיזוג אוויר כדי שיבצע את התחזוקה הנדרשת במערכות אלו. לסיכום, נציין ונדגיש כי תחזוקה שוטפת היא פעולה שיכולה להאריך את חיי המזגן ולשפר את יעילותו. אם אינכם בטוחים בסוג השירות שאתם צריכים בפועל, או שמא יש לכם סוגיות לא פתורות, תוכלו לקבל ייעוץ ללא התחייבות מאת צוות רוניקור – מתקיני מזגנים מורשים במרכז.

השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 053-7333983

    תפריט נגישות