מערכת מיזוג VRF

מהי מערכת VRF ולמה משמשת?

מכשירי החשמל, הן הביתיים והן התעשייתיים, עוברים בימינו מגוון רחב של שינויים טכנולוגיים. מערכת VRF מהווה את החידוש האחרון בעולם מיזוג האוויר, בעודה מביאה מצד אחד יכולות מיזוג חזקות במיוחד, אך מצד שני, גם שליטה טובה יותר על המיזוג.

במה שונה מערכת VRF מסוגי מיזוג אחרים?

כאשר מדובר על מערכות מיזוג אוויר, בדרך כלל נהוג לדבר על 3 סוגים עיקריים שנפוצים ברוב בתי האב בישראל:

  • מזגן עילי
  • מיזוג מרכזי
  • מיזוג מיני מרכזי

יש לציין, כל אחד מהסוגים לעיל מהווה תצורה אשר פועלת באופן עצמאי, כלומר לא ניתן לסנכרן ביניהם. בדיוק כאן נכנסת לתמונה מערכת VRF אשר מאפשרת חיבור סימולטני של מספר מאיידים. במצב זה, תוכלו להנות מהתקנת מנוע אחד אשר מנהל את יחידות המיזוג השונות בבית. זאת, באמצעות מדחס שפועל בטכנולוגיה הנקראת "אינוורטר".

מהם היתרונות הנוספים שיש למזגני VRF?

ישנם כמה יתרונות משמעותיים במערכות מסוג VRF, אך היתרון החשוב ביותר הוא ההיבט הכלכלי של מערכות אלו. החיסכון הכספי הוא משמעותי, בעוד שטכנולוגיית ה-Inverter אחראית על הפעלת המדחס בצורה מדויקת במיוחד. זאת, בהתאם לצורך מיזוג האוויר של כל חלל ויחידה. נהוג לציין כי מערכות VRF חוסכות עד כ-50% מצריכת אנרגיית החשמל בבית, וזאת בזכות יכולתו של המדחס להפחית מפעילותו כאשר החלל מגיע לטמפרטורה הרצויה. כמו כן, בניגוד למערכות מיזוג אוויר ישנות, מערכות ה-VRF הן שקטות במיוחד. יתרה מכך, אם יש לכם בית חכם, תשמחו לדעת שמערכות אלו יכולות להיות מסונכרנות עם מערכות בתים חכמים ללא בעיה

מערכת מיזוג VRF

מערכת VRF ומערכת מיני VRF – מה ההבדלים?

ברוב המקרים, מערכת VRF מתאימה עבור מיזוג אוויר של חללים בינוניים עד גדולים יותר. בעוד שמערכות אלו מסוגלות למזג את האוויר של חללים בגדלים של עשרות אלפי מטרים רבועים, מערכות המיני מיועדות כמובן לשטחים קטנים יותר. כמו כן, למערכות ה-VRF הגדולות ניתן לחבר מספר גדול של יחידות פנים, בעוד שבמערכות המיני קיימת הגבלה על כך. ברוב המקרים, מערכות VRF גדולות מאפשרות חיבור של עד 16 יחידות פנימיות (בזמן שקיימת שליטה עצמאית על כל יחידת מיזוג בנפרד). לסיכום ההבדלים, בעוד שמערכות המיני מתאימות בדרך כלל לדירות מגורים קטנות, מערכות ה-VRF הגדולות מתאימות לשטחים גדולים, שטחי מסחר ועוד.

מערכת VRF ומערכת מיני VRF

לסיכום, מס' טיפים למציאת מתקינים מקצועיים

בסופו של דבר, בין אם אתם מעוניינים להתקין מערכת VRF מסוג כזה או מסוג אחר, חשוב לדעת שאתם מסתמכים על אנשי המקצוע הנכונים והמתאימים לכם בכיס. לכן, אנחנו ממליצים על השוואת מחירים בין מתקיני מזגנים מקצועיים, מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות וכולי. לאחר שמקבלים לפחות 2 או אפילו 3 הצעות מחירים מכמה גורמים שונים, קל הרבה יותר להבין את השוק, את המחירים הנהוגים בו וכולי. יש לכם עדיין שאלות שלא הצלחתם לקבל עליהן מענה? אם אתם צריכים מידע נוסף בנושא, צוות 'רוניקור' ישמח לספק לכם ייעוץ ללא התחייבות ==> צרו קשר כעת!

מחפשים לקנות מזגן כלל התקנה? לחצו כאן לפרטים

השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 053-7333983

    תפריט נגישות