מזגנים מפוצלים

התקנה, תיקון ותחזוקה של מזגנים מפוצלים

בשורות הבאות, צוות 'רוניקור' ריכז עבורכם את המידע החשוב על התקנה, תיקון ותחזוקה של מזגנים מפוצלים – מהו מזגן מפוצל, באילו מקרים כדאי להתקין אותו? מהן התקלות הנפוצות במזגנים מפוצלים? מה חשוב לדעת על תחזוקת מזגן מפוצל? – המשיכו לקרוא.

מהו מזגן מפוצל, מהם השימושים בו וממה מורכב?

מזגן מפוצל הוא מערכת מיזוג אוויר, כאשר מערכת זו מורכבת מ-2 יחידות נפרדות:

  • יחידה פנימית (מאייד) הממוקמת בתוך הבית
  • יחידה חיצונית (מעבה) הממוקמת מחוץ לבית.

בעוד כי היחידה הפנימית אחראית על פיזור האוויר הממוזג בחלל, היחידה החיצונית אחראית על קירור או חימום האוויר. נכון להיום, מזגנים מפוצלים הם המזגנים הנפוצים ביותר בישראל ובעולם, והם מתאימים למגוון רחב של שימושים, החל ממיזוג או מיזוג אוויר לחדרים ספציפיים בתוך הדירות כמו חדרי אמבטיה או מטבחים. דירות ובתים פרטיים, דרך מיזוג משרדים, עסקים ומוסדות, ועד מיזוג מרכזי בבנייני מגורים.

מזגן מפוצל

מתי מתקינים מזגן מפוצל, ועד כמה הוא אמין?

מזגנים מפוצלים יעילים במיוחד במיזוג חללים קטנים עד בינוניים ומתאימים גם כן לבנייה מורכבות. זאת, בעוד שהם מהווים פתרון יעיל ומשתלם למיזוג אוויר של דירות או מיזוג אוויר לחדרים ספציפיים בתוך הדירות כמו חדרי אמבטיה.

בנוסף לבתים פרטיים, משרדים, עסקים ומוסדות. באופן כללי, מזגנים אלו נחשבים אמינים במיוחד, אך כמו כל מכשיר חשמלי, הם עשויים לעיתים להתקלקל. חלק מהתקלות הנפוצות בהם הן:

  • תקלות הנובעות מבעיות בגז קירור, נזילות מים, קבלים, כרטיסים, תקלות בצנרת, במדחס ועוד.
  • תקלות במערכת החשמל הנובעות ממגעים רופפים, חיווט לקוי, מפסק חשמל שרוף ועוד.
מתקינים מזגן מפוצל

מה חשוב לדעת על תחזוקת מזגן מפוצל?

מזגנים מפוצלים מצריכים תחזוקה שוטפת אחת לשנה או יותר, אך בד"כ לא פחות. נגדיר זאת כך, אם תנאי הסביבה הם עירוניים ומאופיינים באבק רב ולכלוך באוויר, ייתכן שתצטרכו תחזוקה תדירה יותר. בתוך כך, התחזוקה עשויה לכלול כמה אספקטים שונים, כמו למשל ניקוי של מסננים, ניקוי עמוק למזגנים להסרת עובש ובקטריות, מונע ריח רע מהמזגן ועוד. בסופו של דבר, כלל האצבע הוא להקפיד על תחזוקת המזגן, שכן התחזוקה הנכונה תוביל למניעת תקלות פוטנציאליות למיניהן. בטווח הארוך, תחזוקת המזגן תהיה זולה יותר באופן זה. כל עוד תקפידו על תחזוקה נאותה, תקטינו את הסיכויים לתקלות מורכבות שבסוף עולות לא מעט לתיקון. מתקינים שונים. הקשיבו למה שכל אחד מהם אומר, ובחרו באיש המקצוע הנכון לכם. עבור ייעוץ נוסף ללא התחייבות, תוכלו לפנות לצוות 'רוניקור' – מתקיני מזגנים מורשים בכל הארץ.

השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 053-7333983

    תפריט נגישות